Bizi aramadan karar vermeyin! 0212 220 0 444

Bariyer sistemi nedir? Kurulumu nasıl yapılır?

Bariyer sistemi nedir?

Bariyer sistemi otopark, apartman ve özel alanlara araç giriş çıkışını kontrol altında tutmamızı sağlayan yardımcı bir güvenlik sistemidir.

Kullanılacak alanın yapısı ve durumuna göre bariyer sistemlerini üç ana başlık altında incelemek mümkündür. Bunlar kollu bariyer, blok bariyer(road blocker) ve mantar bariyer sistemleri olarak ayrılabilir.

bariyer-sistemi-nedir-kurulumu-nasil-yapilir

Kollu bariyer

Kollu bariyer sistemleri yayın olarak apartmanlar, özel otoparklar, hastaneler, kamu kurum ve kuruluşları, elçilik binaları gibi alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Ergonomik yapısı ve kullanım kolaylığı ile en çok tercih edilen sistemlerden biri olan kollu bariyerlerin en çok tercih edilen kol uzunlukları 3 metre, 4 metre ve 5 metredir. Alçak tavanlar için kolların katlanma özelliği bulunmaktadır.

Güvenlik: Bariyerlerin altından geçerken sensörler nesneyi algılar ve araç giriş çıkışı esnasında hava kalır. Kolun aşağıya inişi esnasında herhangi bir engelle karşılaşması durumunda sistem kolu hemen yukarıya kaldırır ve oluşabilecek olumsuz durumların önüne geçilir.

Sisteme ışıklı flaşörler entegre edilerek araçların giriş ve çıkışları esnasında sistemi aktif olarak çalıştığına dair ikaz vermek mümkündür.

Blok bariyer (Road blocker)

Block bariyerler sağlam ve güçlü yapılarıyla genel olarak emniyet birimleri ve yüksek güvenlik gerektiren kamu kurumlarında kullanılmaktadır.

Kurulacağı alana beton dökülerek kurulan road blockerlar yüksek tonajlı araçların dahi geçişini engelleyerek arkasında kalan alanın güven içinde kalmasını sağlamaktadır.

Açılış hızları kullanım alanına göre değişebilen Blok bariyer sistemleri 3 saniye kadar açılış hızına ulaşabilmektedir. Acil durumlarda hızlı açılıp kapanma özelliği bulunan blok bariyerler tüm testleri başarı ile tamamlamıştır.

Mantar bariyer

Kullanım açısından oldukça basit olan mantar bariyerler genel olarak hastane ve giriş alanlarının dar olduğu alanlarda kullanılabilmektedir.

Firmamızın en çok tercih edilen ürünlerinden olan mantar bariyerler tekli ya da grup halinde kurulabilmektedir.

Araç giriş ve çıkışının sağlanacağı alanın genişliğine göre tekli ya da grup bariyer sistemlerinin kurulmasına karar verilmektedir.

Bariyer sistemi kurulumu nasıl yapılır?

Bariyer sisteminin kurulumunun yapılacağı alan uzman ekiplerimiz tarafından incelenir ve alanın yapısının yanında müşterimizin talepleri değerlendirilerek uygun bariyer sisteminin kullanımına karar verilir.

Daha sonra kullanılacak bariyer sistemimizin türüne göre alanda gerekirse kazı işlemi yapılır. Bariyer sistemlerimizin kurulum süreçleri hakkında detaylı bilgi için bizimle görüşebilirsiniz.

Otopark bariyer sistemi

Otopark bariyer sistemleri için 3 farklı bariyer sistemimizi de kullanabiliriz. Apartmanlar da en çok talep edilen bariyer sistemimiz ikili ya da tek kollu bariyer sistemidir.

Bariyer sistemlerini üreten bir firma olarak hizmet veren İnter Park her zaman kampanyalı ve piyasaya göre avantajlı fiyat teklifleri verme özelliğine sahiptir. Siz de kampanyalı fiyatlarımızdan yararlanmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.  0212 220 0 444

Bizi aramadan hizmet almayın.

Ürünlerimiz

nimble_asset_ozel-cozumler

Özel çözümler

nimble_asset_nice-x-bar-bariyer

Nice X Bar Bariyer

nimble_asset_serit-bariyer

Şerit bariyer